Poradnik plażowania we Władysławowie

Zaplanuj odpowiednio. Niezależnie od tego, czy wybieram się na spacer nad wodą, czy też w przyjazną rundę siatkówki, zawsze biorę pod uwagę porę dnia. Wszystkie moje zajęcia na plaży planuję albo zakończyć przed 11:00, albo zacząć po 15:00. Ten czas powstrzymuje mnie od plaży w środku dnia, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze. Zachęcam do przestrzegania tego samego harmonogramu, aby uniknąć niepotrzebnego narażenia na szkodliwe promienie UV.

Uzbrój swoją skórę w słońce. Trochę witaminy D może być dobre dla twojego zdrowia, więc nie martwię się o 10 do 15 minut realnego wystawienia na słońce każdego dnia. Poza tym obowiązkowe są czapka, parasol i koszulka. Ochrona przeciwsłoneczna jest również niezbywalna. Zachęcam do stosowania szerokiego spektrum na całej twarzy i ciele, zanim się ubrać, a następnie ponownie go co kilka godzin.

Pamiętaj, że niezależnie od numeru SPF kremu przeciwsłonecznego, produkt będzie chronił Cię tylko przez krótki czas. Opieram się na blokach słonecznych zawierających cynk. Jest to silny składnik, który chroni przed oparzeniami. Jedyną wadą jest to, że może wyglądać kredowo na skórze, ponieważ jej struktura molekularna jest zbyt duża, aby mogła zostać zaabsorbowana. Szukaj więc czegoś, co jest jasne, jeśli nie chcesz rozbić jakiejś letniej wojny.

Nawadnianie przez cały dzień. Nawet jeśli czujesz się świetnie, odwodnienie – i zbyt dużo słońca – może spowodować nagłe straty. Pamiętaj, aby spakować dużą butelkę wody na cały dzień i regularnie pić, aby uniknąć bólów głowy i przegrzania. Latem temperatura na plaży we Władysławowie może być bardzo wysoka, przebywając przez długi czas na słońcu warto zadbać o odpowiednie nawadnianie się.

Zapakuj imprezę. To, że masz dzień na plaży, nie oznacza, że ​​musisz leżeć cały dzień! Chwyć zestaw piłek do paddle, Frisbee, siatkówkę, piłkę nożną lub zapasy kukurydzy. Granie w piasku to świetny sposób na wzmocnienie stóp, kostek i nóg, ponieważ nierówna powierzchnia zmusza twoje mięśnie do cięższej pracy. Bądź ostrożny przed zdjęciem butów; upewnij się, że nie widzisz żadnego szkła w tym obszarze. Uważaj na niebezpieczeństwa, jeśli wybierzesz się na bieganie – bieganie boso to kolejny świetny sposób na budowanie mięśni dolnej części ciała i może być bezpieczniejszym sposobem na wypracowanie, ponieważ bieganie po piasku w butach może cię ustawić. na skręconą kostkę.

Podążaj za systemem znajomych. Jeśli wybierasz się do uprawiania sportów wodnych (stand-up paddleboarding, boogie boarding, pływanie, surfing, itp.), Chwyć partnera. Bycie w wodzie może być relaksujące, ale może też być niebezpieczne – nawet jeśli uważasz się za wodnika.

Rozciągnij się. Po tym wszystkim, niezwykle ważne jest, aby dać ciału trochę miłości. Spakuj duży ręcznik lub matę do jogi, aby rozciągnąć po treningu. Nawet jeśli twoja aktywność związana z wodą i piaskiem wydaje się być czystą zabawą, prawdopodobnie pracujesz z różnymi mięśniami niż zwykle, więc delikatne rozciąganie twojego ciała pomoże zapobiec bólom.

Ogranicz koktajle do minimum.  Zamierzam zachęcić cię, aby twoja chłodziarka była wypełniona wodą – i to wszystko. Słońce i alkohol mogą wydawać się zabawnym połączeniem, ale parowanie może osłabić naturalne mechanizmy obronne skóry i prowadzić do zachowań zwiększających ryzyko poparzenia słonecznego, więc należy zachować ostrożność i zachować trzeźwość.

Zostaw ślady stóp i nic więcej. Aby przez lata utrzymać nasze piękne plaże w bezpiecznym miejscu, weź ze sobą wszystkie śmieci i przy okazji wyjmij dodatkową aluminiową puszkę lub worek na wióry. Zostańmy zarządcami tego chwalebnego miejsca, w którym mieszkamy, abyśmy mogli cieszyć się długimi plażami w przyszłości. Dzięki temu plaże we Władysławowie mogą być piękne i czyste przez długi czas.