Niedaleko Władysławowa znajduję się Nadmorski Park Krajobrazowy. Zamieszkuje nory, choć zazwyczaj nie kopie ich sam, najczęciej zajmując je po lisie lub borsuku.
Na terenie Parku bogato reprezentowane są łasicowate.
Największym przedstawicielem tej rodziny jest borsuk (.Meles meles), zamieszkujący tereny lene, najchętniej w pobliżu łąk lub pól. Za wyjątkiem kilkudniowego okresu godowego, jest samotnikiem i prowadzi zmierzchowo-nocny tryb życia. Kopie nory o skomplikowanym systemie korytarzy, z kilkoma wejciami i obszerną komorą lęgową. Spotkać go można m.in. na obrzeżu Bielawskich Błot. Jest wszystkożerny. Pozostałe gatunki z tej rodziny polują przede wszystkim na drobne kręgowce. Zjadają też jaja ptaków. Latem i jesienią uzupełniają dietę owocami. Tchórz (Mustela puto.-ius) i kuna domowa (Martes foina) osiedlają się chętnie w pobliżu zabudowań, polując tam na myszy i szczury. Gronostaj (.Mustela erminea) i kuna lena (.Martes martes) unikają raczej sąsiedztwa siedzib ludzkich, zamieszkując lasy liciaste i mieszane. Zachęcamy do skorzystania z noclegów Władysławowo. Gronostaja spotyka się także w zarolach nadwodnych i zakrzewieniach ródpolnych. Niekiedy też w poszukiwaniu gryzoni odwiedza zabudowania gospodarcze. Na terenie parku widuje się go w rejonie Bielawskich Błot i w okolicy ujcia Redy. Najmniejszym przedstawicielem łasicowatych i jednoczenie najmniejszym ssakiem drapieżnym w Polsce jest łasica (Mustela nivalis). Zamieszkuje brzegi lasów, pola uprawne, parki i zarola. Jest pospolita na terenie całego Parku i jego otuliny.
Stosunkowo nowym elementem fauny Parku jest norka amerykańska (Mustela vison). Pojawiła się ona w Polsce w latach szećdziesiątych XX w. W Europie trzymano ją jako zwierzę fermowe począwszy od 1925 roku. Zbiegłe z hodowli osobniki dały początek dzikim populacjom. Ponadto w latach trzydziestych norka amerykańska była szeroko aklimatyzowana w wielu krajach Europy rodkowej i Skandynawii. Teraz żyją one w okolicach Władysławowa.