Stan wiedzy o faunie ssaków lądowych Nadmorskiego Parku Krajobrazowego jest fragmentaryczny. Doć dużo wiadomo o gatunkach łownych, natomiast zupełnie brak dokładniejszych wiadomoci o nietoperzach, a informacje o drobnych ssakach są dalece niewystarczające.
Z dużych zwierząt kopytnych, na terenie Parku występuje dzik (Sus serofa), sarna (Capreolus capreolus), jeleń (Cennis elaphus) i ło (Alces alces).
Jednakże ulubionym ich rodowiskiem jest mozaika lasów i pól. Sarnę najłatwiej jest zaobserwować na polu, gdy wychodzi o zmierzchu lub wczesnym rankiem na żer. Gatunek ten występuje pospolicie na terenie Parku i jego otuliny. Zapraszamy do kurortu letniego jakim jest Władysławowo i do skorzystania z kwater Władysławowo.
Sarny to zwierzęta osiadłe i ich przemieszczenia powyżej kilku kilometrów należą do rzadkoci. Jelenie na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego można spotkać przede wszystkim na obszarze Bielawskich Błot.
Samice (łanie) z młodymi tworzą małe stadka rodzinne, natomiast samce (byki) są samotnikami. Podobnie jak samy są cile związane z miejscem przebywania i tylko wyjątkowo odbywają dalsze wędrówki. Rykowisko, czyli okres godowy, przypada na przełom wrzenia i padziernika. W tym czasie byki walczą ze sobą, a zwycięzcy gromadzą haremy złożone z kilku lań. Wszystko to niedaleko pięknej nadmorskiej miejscowoci Władysławowo.
Nieregularnie na Bielawskich Biotach pojawia się także ło. Jest to największy przedstawiciel jeleniowatych. Jeszcze w połowie naszego stulecia był on w Polsce gatunkiem nielicznym, jednak po objęciu go ochroną, jego pogłowie zaczęło doć szybko wzrastać. Występujące obecnie lokalnie duże zagęszczenia populacji łosi są przyczyną podejmowania wędrówki przez pojedyncze osobniki, które trafiają również na teren Parku. Z rzędu zajęcokształtnych do fauny Parku należą zając szarak (Lepus europaeus) i królik (Oryctolagus cuniculus). Ten pierwszy pospolicie występuje na polach i łąkach. Rzadziej spotkać go można w lasach, gdzie jednak trzyma się obrzeży i nie wnika w zwarte drzewostany. Znacznie trudniej jest zaobserwować królika. Zamieszkuje on przede wszystkim młode lasy szpilkowe lub mieszane. Buduje system nor z kilkoma wylotami, w których spędza większoć dnia, a na żer wychodzi o zmierzchu. Króliki odznaczają się wprawdzie wyjątkowo wysoką płodnocią, jednakże w Polsce ich liczebnoć nigdzie nie jest wysoka.
Sporód ssaków drapieżnych zanotowano 9 gatunków. Najłatwiej jest zaobserwować lisa (Vulpes vulpes), który występuje praktycznie na terenie całego Parku. Do rodziny psowatych należy też jenot (Nyctereutes procyonoides). Gatunek ten pierwotnie występował we wschodniej częci Syberii, Chinach, Japonii i Indochinach. Jednak dzisiaj możemy go spotkać niedaleko Władysławowa.