Zimą na teren Polski kaczki morskie takie jak lodówka(Clangulahyemalis) , markaczka Mellanittta nigra), uhla i edredon, oraz mewy srebrzysta pospolita (Larus canus) i mieszka oraz siodlata (Larus marinus). W okresie zimowym nad Zatoką Pucką(okolice Władysławowa) najwięcej zimuje łabędzi niemego (Cygnus olor). Podczas lagodnych zim rzybywa tu też łyska (Fulica atra). Mewy najliczniej gromadzą się na terenach portów rybackich i przy wędzarniach, gdzie łatwiej jest zdobyć pokarm. Częć z nich towarzyszy kutrom na łowiskach, znajdując tu bogatą bazę pokarmową. Zwiększenie po II wojnie wiatowej intensywnoci połowów i rozwój przetwórstwa rybnego w znaczący sposób wpłynął na wzrost liczebnoci mew w całej Europie. Ich ekspansja trwa nadal i w niektórych miejscach stanowią one poważne zagrożenie dla populacji lęgowych innych ptaków.
Na polach, wysypiskach mieci i w obrębie zabudowań bardzo licznie przebywają gawrony i kawki. Codziennie o wicie i przed zmierzchem przelatują gromadnie niekiedy wielokilometrowy dystans dzielący ich zbiorowe noclegowiska od miejsc żerowania. Z drobnych ptaków wróblowych zimą spotyka się m.in. czeczotki (Acanthis flammes), kwiczoły (Turdus pilaris), nieguły (Plectrophenax nivalis), gile (Pyrhulla pyrhulla), dzwońce (Carduelis chloris) oraz sikory: bogatkę (Parus major) i modraszkę {Parus caeruleus).
Powrotna wędrówka na lęgowiska zaczyna się w niektórych sezonach, o łagodnym przebiegu zimy, już pod koniec stycznia. Najwczeniej opuszczają swoje zimowisko dorosłe mewy, a zwłaszcza mewa srebrzysta i siodłata. Wiosenna migracja przebiega znacznie szybciej niż jesienna. Wiele gatunków siewkowców lęgnących się w strefie tundry, spotykanych licznie jesienią, wiosną omija południowe wybrzeża Bałtyku i wędruje przez Skandynawię. Zdecydowanie najliczniejszym gatunkiem z tej grupy zatrzymującym się wiosną na podmokłych, nadmorskich łąkach jest łęczak. Ponadto doć licznie można spotkać kszyki i bataliony. Te ostatnie niekiedy także odbywają tu zbiorowe toki. Oprócz gatunków kaczek dominujących w okresie jesiennej migracji, liczniej pojawiają się płaskonos i rożeniec {Anas acuta). Podobnie jak jesienią na polach i łąkach zatrzymują się gęsi. Wiosenna migracja trwa jeszcze, gdy miejscowe gatunki rozpoczynają lęgi.
Przelot ptaków drapieżnych jest wiosną bardzo intensywny. Przy sprzyjającej pogodzie, w ciągu godziny nad Półwyspem Helskim przelatuje nawet ponad 100 osobników z różnych gatunków. Dominują myszołów zwyczajny, myszołów włochaty {Buteo lagopus) i krogulec. W maju doć licznie wędruje trzmielojad {Pernis apivorus). Podobnie jak jesienią bardzo licznie migrują ptaki wróblowe tworząc w niektóre dni zwarty strumień przelotu złożony z wielu tysięcy osobników. Przy okazji zapraszamy do m. Władysławowo i skorzystania z ofert bazy noclegowej.